Get Adobe Flash player

DSCF2488 Nazywam się Wojciech.
Webmasterstwem zacząłem się interesować już w 2000 roku, jednak na poważnie zająłem się tym dopiero w 2004 roku, kiedy to powstał mój pierwszy mały projekt skupiający pewną grupę społeczną (adresu nie podam, ponieważ niestety już nie istnieje). Zaczęło się niewinnie od chęci dzielenia się z innymi wiedzą i co za tym idzie nabywaniem nowej wiedzy od kolegów „po fachu”, wkrótce jednak odkryłem, że prawdziwą satysfakcję daje mi możliwość prowadzenia tego serwisu. Następnie powstawały coraz to większe i bardziej zaawansowane projekty. Satysfakcję daje mi nie tyle samo robienie witryn od strony technicznej, co ich wdrażanie, rozwój, prowadzenie, a zarazem możliwości, jakie to za sobą niesie. Z czasem moje prace sprowadziły się w 80% do wykorzystywania (modyfikacji i adaptacji) gotowych systemów CMS takich jak WordPress, Joomla czy PrestaShop. Zajmuję się także wdrażaniem tych systemów dla innych (zarówno na zlecenie, jak i budowaniem wspólnych projektów). Wykorzystanie gotowych systemów CMS pozwala zaoszczędzić wiele pracy (czasu), a co za tym idzie, w przypadku zleceń znacznie zmniejszyć koszty wykonania witryny, która w rzeczywistości w 90% przypadków nie odbiega swoją funkcjonalnością od projektów autorskich wymagających ogromnego nakładu pracy lub w przypadku zlecenia komuś – środków finansowych.

Stworzyłem i prowadziłem wiele mniejszych bądź większych projektów, począwszy od prostych wizytówek poprzez blogi, witryny tematyczne, fora aż po sklepy internetowe. Zawsze jako cel stawiam sobie jak największą liczbę zadowolonych użytkowników, czyli krótko mówiąc staram się tworzyć strony z myślą o ich odbiorcach, a osiągane wyniki dają mi z tego największą satysfakcję i motywację do dalszej pracy; jest to też mój sposób na życie.

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą ze mną lub zleceniem mi swojego projektu, zapraszam do kontaktu – skorzystaj proszę z formularza kontaktowego.

Marcela Duchamp