Get Adobe Flash player

Witajcie w grudniowy wieczór 🙂 Ponieważ bardzo często mam styczność z osobami które stawiają swoje pierwsze kroki w sieci razem z WordPress’em jakiś czas temu stworzyłem publikację z myślą o początkujących użytkownikach. W sieci mamy mnóstwo dokumentacji, tutoriali i innych materiałów na temat WP – jednak dla kogoś kto zaczyna zupełnie od zera może być ciężko. Moja mała 7 stronicowa publikacja odniosła swój mały sukces wśród osób które rozpoczynają swoją przygodę  z WP (a nie rzadko jednocześnie z pierwszą stroną www) pomagając im postawić pierwsze kroki, dlatego też postanowiłem podzielić się nim na blogu ze wszystkimi poprawiając przy okazji niedociągnięcia 😉

WordPress jest nie tylko silnikiem blogowym – znakomicie sprawdza się  jako strona firmowa ( wizytówka ), katalog produktów, mały system portalowy czy nawet sklep, jego możliwości są ograniczone jedynie własną wyobraźnią i umiejętnościami programisty. Używając tego wspaniałego narzędzia możemy tworzyć tanie strony www a co za tym idzie nie wydając ogromnych sum zaistnieć w internecie. Jeśli nie mamy zielonego pojęcia ktoś może wdrożyć nam WordPress’a.

Ważne:

Jest to poradnik tylko i wyłącznie dla osób początkujących które nigdy wcześniej nie miały
styczności z systemami zarządzania treścią ( CMS ).

Zapraszam na pierwszą część.

3 odpowiedzi na „WP dla laika czyli poradnik WordPress dla zupełnie początkujących”

  • Witam
    Poproszę o pierwsze wskazówki jak zbudować sobie bloga na Word Pressie.
    Już tam się zarejestrowałem i już wiem jak wejść do panelu admina. Ale dalej „ciemna magia”. Pokazł mi się Kokpit i stoję w miejscu, bo boję się żeby coś nie zepsuć.
    Kompletnie nie wiem od czego zcząć?
    Pozdrawia Stanisław

  • Poczytaj artykuły na blogu. Jest kokpit jest pierwszy sukces 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *