Get Adobe Flash player

Zależnie od potrzeb możemy stosować i strony i wpisy jednocześnie lub tylko jedną z opcji. ( obsługa każdej z opcji może być na stałe wyłączona w motywie graficznym ).
Jeśli mamy ustawione obie opcje w themie nic nie przeszkadza abyśmy korzystali tylko z jednej jeśli zaistnieje taka potrzeba.

Wpisy (1) – inaczej mówiąc posty ( lub jak kto woli artykuły ) pojawiające się w wybranych przez nas kategoriach (wpis może zostać przypisany do minimum jednej kategorii ? niema górnej granicy ilości kategorii dla pojedynczego wpisu ) najczęściej w kolejności w jakiej zostały stworzone, tj, wpis najnowszy umieszczany jest na samej górze danej kategorii automatycznie spychając starszy wpis na dalszą pozycje. Jest to najpopularniejsza opcja stosowana w WordPress gdyż z założenia system ten jest systemem blogowym jednakże dziś już chyba tylko z nazwy ponieważ systemy blogowe są bardzo podobne do systemów portalowych tak więc granica ta się zaciera.

Strony (2) ? inaczej mówiąc podstrony statyczne. Każda ze stron statycznych może posiadać swojego ?rodzica? inaczej mówiąc stronę nadrzędną. Opcja ta stosowana jest jako statyczny dodatek do wpisów oraz np. dla stron które nie wymagają częstej zmiany treści np strony małych firm gdzie ich celem jest przedstawienie oferty oraz umożliwienie szybkiego kontaktu poprzez znalezienie danych kontaktowych czy też skorzystanie bezpośrednio z formularza kontaktowego.

Jedna odpowiedź na „Strony a Wpisy jaka jest różnica”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *