Get Adobe Flash player

Gdy już wiemy co konkretnie chcemy dodać możemy zabrać się do pracy. Osoby nie mające nigdy wcześnie do czynienia z WordPress’em ani innymi systemami CMS bardzo często napotykają problemy dlatego pokaże tutaj jak to „ugryźć” – znawców tematu ostrzegam że ten jak i inne wpisy z cyklu tego poradnika to totalna piaskownica. 😉

Dodajemy nowy artykuł:

Jeśli chcemy dodać nowy wpis klikamy: Wpisy -> Dodaj nowy jeśli natomiast chcemy dodać stronę klikamy Strony -> Dodaj nową.

Edytujemy istniejący artykuł:

Klikamy Strony lub Wpisy zależnie od potrzeby i gdy otworzy nam się strona z listą najeżdżamy na wybrany tytuł kursorem aby pojawiły się dodatkowe opcje:

klikamy Edytuj przy wybranym tytule.

Piszemy lub edytujemy artykuł:

Wiemy już jak wejść do edycji istniejącego wpisu lub dodać nowy teraz kolej na część właściwą czyli dodajemy treść do strony. Do dyspozycji mamy edytor WYSIWYG który ?przełoży? to co wpiszemy na odpowiedni kod HTML.

Jak widzimy mamy do dyspozycji edytor podobny do Worda czy też darmowego Writera, nie ma tutaj potrzeby objaśniania każdej ikony ponieważ jeśli nie wiemy do czego dana służy wystarczy najechać na nią myszką i nie klikając odczekać chwile aż system wyświetli nam podpowiedz:

Starajmy się w artykułach używać H1 H2 itd tak jak podczas u używania Worda.

Wystarczy zaznaczyć wybrany tekst oraz z menu Akapit wybrać pożądany nagłówek.
Sprawa podobnie będzie się miała w przypadku gdy chcemy wstawić w treść link (nie ważne czy to do jakiejś własnej podstrony czy do jakiejkolwiek innej strony w sieci)
Zaznacz tekst który ma stać się linkiem następnie kliknij w ikonę jak na obrazku poniżej (można także użyć skrótu klawiszowego Alt+Shift+A) :

Następnie wprowadź adres docelowy i ustaw resztę parametrów jeśli chcesz:

Okno:

Okno w którym dodajemy bądź edytujemy artykuły domyślnie jest dość małe – możemy je rozciągnąć w dół zwyczajnie łapiąc kursorem za jego róg:

Kuchenny zlew:

W brew pozorom bardzo często spotykam się ze stwierdzeniem/pytaniem typu „mój WordPress ma mniej ikon niż na screenie” rozwiązaniem „zagadki” jest funkcja „Pokaż/Ukryj kuchenny zlew (ALT+Shift+Z)” – funkcja umożliwia ukrycie części części ikon na czas gdy nie będą nam potrzebne i domyślnie jest włączona.

Niebawem w kategorii WP dla laika co nieco o multimediach 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *