Get Adobe Flash player

Już na pierwszy rzut oka widać że jest to wyrób ze stajni LinkMe ( najlepszego swego czasu systemu wymiany linków – napisałem swego czasu bo czasy systemów świetności SWL mamy już za sobą ) wracając do tematu właśnie ten fakt utwierdził mnie w przekonaniu że chce przyjrzeć się temu systemowi z bliska. Interfejs do złudzenia przypomina LinkMe i prawdopodobnie NBC zostało zbudowane na bazie LM.

Ku ścisłości skrót NBC oznacza News Business Center – Program wymiany informacji prasowych a nieoficjalnie każdy wie o co chodzi 🙂 Program działa podobnie jak system wymiany linków z tą różnica że rozlosowywane są artykuły a nie same linki i nie pokazują się one na podstronach tylko jako podstrony z możliwością obudowania graficznie przez webmastera – w takim przypadku otrzymamy więcej punktów. W NBC podobnie jak w LM wprowadzony jest podział na grupy lepsze czyli Elite i gorsze strony czyli Slim.

Zalety:

 1. Niewątpliwie wielką zaletą jest fakt iż możemy umieszczać swoje artykuły na zwykłych stronach ( tj. nie preclach gdzie praktycznie każdy artykuł zawiera linki ).
 2. Przyjazny interfejs użytkownika.
 3. Szybkość dodawania artykułów.
 4. Nie musimy monitorować URL’i pod którymi znajdują się nasze artykuły bo gdy jakaś strona zniknie z sieci system w jej miejsce wylosuje inną.
 5. Ścisłe powiązanie tematyczne – bynajmniej ma ono występować w niedalekiej przyszłości gdy system zbierze wystarczającą liczbę domen.
 6. Możliwość wybrania unikalnych lokalizacji.

Wady:

 1. Niestety wielką wadą systemów wymiany czegokolwiek jest fakt iż stajemy się w pewnym stopniu od tego systemu uzależnieni i każde niepowodzenie systemu ciągnie za sobą niepowodzenia stron w nim zawartych gdyby na przykład artykuły nagle znikły.
 2. Druga sprawa która zasmuciła mnie szczególnie to fakt iż system umożliwia publikacje jednego artykułu az 40 razy … i tutaj nawet nie przekonuje mnie fakt że można podać 10 losowych tytułów oraz do 50 słów kluczowych które system losowo będzie przydzielać do każdego artykułu. Jest oczywiście możliwość ustawienia jednej lokalizacji ale co z tego jeśli połowa tego nie zrobi i nasz starannie pisany artykuł wyląduje wśród duplikatów ?

Niestety jak każde narzędzie wspomagające pozycjonowanie system ten ma swoje wady i zalety w końcu trudno jest dogodzić wszystkim. Ja osobiście z założenia do takich rzeczy podchodzę ostrożnie i ostatni 2 punkt przesądził o tym że nie zdecydowałem się korzystać z systemu ale jestem Ciekaw waszych opinii oraz efektów uzyskanych dzięki NBC. Zapraszam do komentowania.

2 odpowiedzi na „nbc.pl system wymiany artykułów | efekty”

 • Dokładnie, Duplicate Contnent to pomyłka w systemie, który rzekomo taaki nacisk kładzie na jakość. W tym kontekście trzeba się zainteresować Mleczarzem, bądź starym Syropem

 • A ja mam jednak odmienne zdanie. Ostatnio jakość moderacji artykułów i stron zdecydowanie podrosła i nawet serwisy slim są niezłe. Ogólnie przy sensownym użytkowaniu wydaje się bardziej niż sensowny i co tu dużo mówić cholernie skuteczny.

  Pozdrawiam i osobiście polecam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *