Get Adobe Flash player

plus Polkomtel, operator sieci Plus GSM wprowadza od 1 lipca nowy regulamin usług telekomunikacyjnych i już od jakiegoś czasu rozsyła do swoich abonentów informacje o możliwości wypowiedzenia umowy w przypadku braku akceptacji nowego regulaminu bez ponoszenia kar umownych. Wypowiedzenie umowy bez konsekwencji uzyskają wszyscy klienci abonamentowi oraz mobilnego internetu iPLUS którzy podpisali swoje umowy przed 4 maja. Ważną sprawą na którą należy zwrócić uwagę jest fakt iż Operator zawiadamia klienta że brak informacji o nie akceptacji nowego regulaminu ,w terminie 7 dni od końca terminu płatności rachunku, z którym została wysłana informacja, równoznaczne jest z jego akceptacją. Wypowiedzenie umowy z powodu nie akceptacji regulaminu nie blokuje możliwości przeniesienia numeru do innego operatora. Sam regulamin zaś został zmieniony na korzyść klienta i ten właśnie fakt ma sprawić że zerwanie umowy jest nieopłacalne.

A o to i cytat:

Zmiany Regulaminu obejmują m.in.:
? zwiększenie wymiaru odszkodowania, które przysługiwać będzie Klientom Polkomtel S.A. z tytułu
niewykonania lub nienależytego wykonania usług telekomunikacyjnych,
? szczegółowe zdefiniowanie zasad pobierania przez Polkomtel S.A. zaliczki na poczet najbliższego
rachunku telefonicznego,
? przeniesienie z Cennika do Regulaminu szczególnie istotnych kwestii dotyczących zdefiniowania
wysokości kwoty kaucji, której wpłaty Polkomtel S.A. może żądać w przypadkach naruszenia
postanowień Regulaminu,
? doprecyzowania zasad postępowania reklamacyjnego.

oraz kolejny fragment (cytat) dotyczący cennika:

Ponadto w związku z rezygnacją przez Polkomtel S.A. od dnia 1 kwietnia 2009 r. z naliczania opłat za
usługi:
? ?Blokada połączeń wychodzących z tytułu przekroczonego terminu płatności za rachunek telefoniczny?,
? ?Zawieszenie wszelkich usług telekomunikacyjnych z tytułu przekroczonego terminu płatności
za rachunek telefoniczny?,
aktualizacja Cennika polegać będzie na usunięciu przedmiotowych opłat z Cennika.

W tym momencie nasuwa mi się pytanie: „co dla kogo jest opłacalne” ale na nie odpowiedzieć będzie musiał już sam klient. Aktualnego regulaminu należy szukać zawsze na witrynie Operatora: plusgsm.pl

11 odpowiedzi na „Wypowiedzenie umowy w Plusie bez konsekwencji”

 • No… zawsze okazja jak ktoś chce się pozbyć plusa i przejść np. do ery ;P

 • Moim zdaniem takie molochy mają dobrych prawników i regulamin jest tak skonstruowany, że szary człowiek nie zakuma o co w nim chodzi do momentu kiedy go nie złamie. Tak nawiasem to plus jakby trochę zwolnił w wyścigu po klienta, bynajmniej w świecie Internetu – słaba ta ich strona www.

 • Mam duże szczęście od razu zmieniam operatora.Są bardzo nierzetelni w reklamacjach.Mam dwa telefony w plusie.Były zarejestrowane na firmę,która
  prowadziłem. W momencie wyrejestrowania firmy zawiadomiłem plusa,załączając potwierdzenie z urzędu skarbowego.Nie wyrazili zgody na to i do tej pory przysyłają faktury na firmę.

 • rzeczywiście jest okazja by zmienić operatora, proponuję zrezygnować z abonamentu i przejśc na kartę do ery

 • rzeczywiście jest okazja do zmiany operatora, polecam erę

 • Jestem klientem ery od 6 lat ale właśnie przeprowadzam test usług Play i też są pewne mankamenty (np. taka głupota że po zakupie startera Play musiałem zadzwonić na 2 telefon aby poznać swój numer ale są to drobnostki w porównaniu z innymi problemami jak np to że w erze dalej do obcej sieci płace 56 groszy …) jednak najprawdopodobniej przeniosę swój numer 🙂

 • Nie radze przenosić do play.Ten operator przerywa połączenie przychodzące z zagranicy mam tak od 3 lat .Składałem reklamację i w zamian za to proponowano mi 10 min.jako rekompensatę .

 • Aktualnie testuję temat. O ile nie kwestionowano samego wypowiedzenia i przeniesienia numeru, to już „Bez konsekwencji” wyglada inaczej. Dostałem pismo w którym straszą mnie konsekwencjami (nowy aparat 1/2 roku temu) i proponują z kolei powrót do nich bez konsekwencji.Nie interesuje mnie to i bedę brnąć dalej.

 • no i era się poprawiła znowu jest najtańsza oprócz oczywiście play …
  kiedy w tym kraju będzie normalnie … ?

 • UWAGA NA UMOWY Z PLUSEM . ŻĄDAJA KARY za internet oanicdją telefon mimo że abonament jest placony nie mozna dzwonic ani odbirac telefonu.Podobnow ofercie jest tak zwany zloty nr tzn. sprzedają nr latwe do zapamietania.Mnie taki nr zabrano.Po za tym nagrywają rozmowy z klientem.W regulaminie nie ma mowy o karach umownych.INTERNET NIE DZIALA !!!! PRAWIDŁOWO. NIE WIEM CZY DOCZEGOS SIE NADAJE PO ZA TYM ABY KONSEMENT PLACIL, NIE WIADOMO ZA CO.UWAGA PRZY ZAWIERANIU UMOWY W REGULAMINIE WYDAJE SIE ZE PLACI SIE TYLKO ABONAMENT ZA INTERNET.POTEM OKAZUJE SIE ZE JEST OPLATA AKTYWACYJNA.UWAGA NA SPRZEDAWCOW BO LEKKO MOWIAC MOGA WPROWADZIC KLIENTA W BLAD PRZY PODPISANIU UMOWY.ZA NIM KONSUMENT SIE POLAPIE MIJA !$ DNI.A FIRMA POWIDA ŻE WSZYSTKO DZIALA POPRAWNIE TYLKO ON PEWNIE ZLE ZAINSTALOWAŻEBY GO PRZYMUSIC WYDZWANIAJĄ I WYLACZAJA TELEFONY ZABIERAJĄ NUMERY MIMO ZE TO INNA UMOWA LUDZIE UWAGA NA NICH.

 • Bandido – korzystam z iPlusa od kilku lat, przez ten czas sprawdzałem wszystkie inne oferty dostępne na naszym rynku i iPlus bez wątpienia je przewyższa stabilnością połączenia i zasięgiem. Co do obsługi klienta to rzadko z niej korzystałem bo po prostu nie było powodu, ale jeśli już dzwoniłem zawsze było miło i załatwione jak trzeba, tylko trzeba umieć się zachować… Konsultant też człowiek więc jak na niego z mordą wyskoczysz to się nie dziw później że ktoś dla Ciebie jest nie miły. Wybacz, ale sądząc po Twoim stylu wypowiedzi jesteś, albo „nieokrzesany”, albo próbujesz robić nieudolny marketing szeptany.
  Skoro jesteś na nich taki wściekły dlaczego nie pójdziesz do UOKiK?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *